Usługa balsamacji zwłok z certyfikatem

wróć Usługa balsamacji zwłok z certyfikatem

Balsamacja zwłok w Krematorium w Krakowie

Balsamacja ciała osoby zmarłej ma na celu zahamowanie procesu rozkładu. W przypadku osób zmarłych w tragicznych okolicznościach, w wypadkach oraz w wyniku ciężkich chorób balsamacja często wykonywana jest wraz z rekonstrukcją pośmiertną. Oba zabiegi pomagają zachować naturalny wygląd ciała. Z doświadczenia wiemy, że jest to ważne dla bliskich, którzy czuwają przy zmarłym w domu pogrzebowym.


Balsamacja zapobiega nieodwracalnym procesom zachodzącym w ludzkim ciele po śmierci - pozwala wstrzymać do kilku dni naturalną, pośmiertną dekompozycję ciała, eliminuje nieprzyjemne zapachy oraz koryguje oznaki śmierci (tj. plamy opadowe, sine uszy, paznokcie). Dzięki balsamacji możliwe jest wystawienie ciała osoby zmarłej na widok publiczny w temperaturze pokojowej (w otwartej trumnie), długie przechowywanie w chłodni oraz transportowanie na dalekie odległości.


Rekonstrukcja pośmiertna polega na przywróceniu zmarłemu godnego wyglądu poprzez uzupełnienie ubytków ciała, rekonstrukcję twarzy, tuszowanie złamań. Zabieg ten ma duże znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim psychologiczne dla bliskich zmarłego.


Zabieg balsamacji i rekonstrukcji nie przeszkadza w późniejszej kremacji zwłok. Czasami bliscy decydują się na takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy kremację poprzedza pożegnanie w otwartej trumnie.


W Krematorium KLEPSYDRA dysponujemy niezbędnym wyposażeniem do przeprowadzania zabiegów balsamacji, rekonstrukcji pośmiertnej oraz przygotowania ciała do pogrzebu. Wszystkie te czynności wykonujemy z najwyższą starannością i pełnym szacunkiem należnym osobie zmarłej. Nasi prosektorzy mają stosowne kwalifikacje i uprawnienia poparte certyfikatami Polskiego Centrum Szkolnictwa Funeralnego wpisanego do rejestru instytucji szkoleniowych pod numerem 2.14/00340/2016.


Więcej informacji o szczegółach współpracy uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: +48 502 930 170.