USŁUGI

USŁUGI

Usługi cmentarne

Są to czynności kancelaryjne i terenowe związane z pochowaniem do grobu ziemnego lub murowanego (zarówno tradycyjnego, jak i urnowego), działania dotyczące prac budowlano-montażowych nagrobka lub obramowania, a także związane z ekshumacją. W ramach usług cmentarnych oferujemy również udostępnienie chłodni, kaplicy lub sali pożegnań. Prowadzimy także działania związane z ustaleniem prawa do grobu, czy wyszukiwanie w księgach i aktach cmentarnych informacji o zmarłych.

Usługi kamieniarskie

Obejmują montaż nagrobków wraz z wykonaniem napisu i przymocowaniem elementów dodatkowych takich jak: wazon, uchwyt na kwiaty, ramka na zdjęcie, znicz-lampion. W ofercie dostępne są zarówno powtarzalne modele pomników, jak i projekty (również w wersji 3D) tworzone w całości na indywidualne zamówienie. W ramach usług kamieniarskich wykonywane są również naprawy i renowacje nagrobków oraz ich demontaż. Na Cmentarzu Komunalnym w Podgórkach Tynieckich część prac kamieniarskich realizowana jest zgodnie z określonym ładem estetycznym.

Uprzątnięcie grobu po pogrzebie

W terminie do 6 tygodni po pogrzebie (lub w innej dacie ustalonej z dysponentem grobu) usuniemy z grobu lub niszy urnowej zwiędnięte kwiaty oraz wypalone znicze i poddamy je procesowi utylizacji lub recyklingu. Uporządkujemy również najbliższe otoczenie wokół miejsca pochówku.

Usługa montażu obramowań

W ofercie posiadamy wiele wzorów obrzeży drewnianych grobów tradycyjnych i urnowych - skośne (zwężane ku górze), z rzeźbionymi słupkami narożnymi, elementami zdobniczymi oraz w różnych kolorach. Wszystkie wykonane są z desek sosnowych impregnowanych dwukrotnie najlepszymi środkami dostępnymi na polskim rynku. Obrzeża doskonale chronią mogiłę przed erozją związaną z oddziaływaniem pogody. Na życzenie wnętrze obrzeża może być wypełnione grysem. Możemy również zamontować krzyż lub palik z tabliczką nagrobną.

Opieka nad grobami

Polecamy tę usługę osobom, które z różnych powodów nie mogą osobiście opiekować się miejscami spoczynku swoich bliskich. Z usługi można korzystać przez cały rok lub okresowo, na przykład przed dniem Wszystkich Świętych. W ramach usługi, w zależności od wybranego wariantu, zajmiemy się odświeżeniem lub gruntownym oczyszczeniem miejsca spoczynku i uprzątnięciem jego najbliższego otoczenia, złożymy kwiaty i zapalimy znicz. Na indywidualne życzenie, dodatkowo możemy również zająć się renowacją nagrobków lub drewnianych obrzeży.

  • Usługa podstawowa: sprzątanie 

Odświeżymy miejsce spoczynku i uporządkujemy jego najbliższe otoczenie. Omieciemy nagrobek lub tablicę epitafijną, usuniemy stare kwiaty, znicze oraz inne elementy dekoracyjne. Za dodatkową opłatą możliwe jest również złożenie kwiatów i zapalenie znicza.

  • Usługa standardowa: sprzątanie + mycie

Dokładnie omieciemy i umyjemy nagrobek lub tablicę epitafijną, używając miękkich gąbek i ściereczek oraz delikatnych środków czyszczących. Uporządkujemy teren wokół miejsca spoczynku. Za dodatkową opłatą możliwe jest również złożenie kwiatów i zapalenie znicza.

 

  • Usługa kompleksowa: sprzątanie + mycie + czyszczenie + znicz + kwiaty

Kompleksowo oczyścimy pomnik lub tablicę epitafijną oraz posprzątamy teren wokół miejsca spoczynku. Czyszczenie wykonamy z użyciem specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu znikną najbardziej uporczywe zabrudzenia, a pomnik lub tablica epitafijna odzyska pierwotny blask. Cena obejmuje również złożenie kwiatów i zapalenie znicza.