AKTUALNOŚCI - CMENTARZ

AKTUALNOŚCI - CMENTARZ

Zagospodarowanie terenu wokół grobu

Od dnia 19 maja 2022 r. nie są wydawane zezwolenia dopuszczające zagospodarowa- nie terenów wokół grobów poprzez ich utwardzenie trwałym nieprzepuszczalnym materiałem.

Latem zadbaj o grób swoich bliskich
Lato to dobry czas na drobne prace konserwatorskie i naprawy nagrobków. Często rodziny decydują się na tymczasowe przykrycie nagrobka sztuczną trawą.
Wygodny dojazd rowerem

Z myślą o osobach, które dojeżdżają na cmentarz w Podgórkach Tynieckich rowerem, przygotowaliśmy specjalne miejsce postojowe z wygodnymi uchwytami.

Godziny otwarcia obiektów wiosną i latem

Wraz z nastaniem wiosny, od początku kwietnia zmieniają się godziny otwarcia cmentarza w Podgórkach Tynieckich.

Wiosną zadbaj o grób swoich bliskich
Wiosną, gdy przyroda budzi się do życia, w pierwszych promieniach wiosennego słońca warto wykonać pierwsze prace porządkowe na cmentarzu.
Pochówek dzieci nienarodzonych
Obowiązujące w Polsce prawo stanowi, że każdy człowiek, w tym także dziecko zmarłe przed narodzinami, ma prawo do godnego pochówku.
Poznaj zasady obowiązujące na terenie naszego cmentarza
Na terenie Cmentarza Komunalnego Podgórki Tynieckie w Krakowie obowiązują reguły ustalone przez zarząd cmentarza.
Jak wygląda pogrzeb świecki?
Często mówi się, że pogrzeb świecki jest uroczystością “szytą na miarę”, bardziej spersonalizowaną, nakierowaną na spełnienie indywidualnych życzeń zmarłego.
Ekologiczne pochówki na naszym cmentarzu

Nasz cmentarz jest prawdziwą zieloną oazą spokoju. Ma charakter parkowy. Kiedy na chwilę przystanie się w skupieniu, można usłyszeć szmer liści okolicznych drzew.

Nasze usługi posiadają certyfikat ISO 14001:2015
Cmentarz Komunalny w Podgórkach Tynieckich funkcjonuje według zasad zrównoważonego rozwoju, w sposób przyjazny dla środowiska naturalnego.
Klepsydra w wersji papierowej i elektronicznej
Przekazanie informacji o śmierci bliskiej osoby jest bolesnym zadaniem, zwłaszcza gdy informację o stracie oraz szczegółach pogrzebu trzeba wielokrotnie powtórzyć.
Godziny otwarcia obiektów jesienią i zimą

Przypominamy, że wraz z nastaniem jesieni zmieniły się godziny otwarcia naszych biur oraz cmentarza. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami.

Trwają prace nad nowelizacją ustawy pogrzebowej

Wiele wskazuje na to, że w połowie 2022 roku zmieni się prawo pogrzebowe regulujące m.in. kwestie chowania zmarłych oraz funkcjonowania cmentarzy.

Zabezpiecz nagrobek przed nadejściem zimy
Przed nadejściem zimy grób powinno się uprzątnąć z żywych kwiatów, zwłaszcza jeśli nie są one zabezpieczone przed bezpośrednim kontaktem z płytą nagrobka.
Jak dojechać na Cmentarz w Podgórkach Tynieckich?
Często osoby odwiedzające groby bliskich zmarłych zgłaszają do nas zapytanie o możliwość dojazdu komunikacją miejską jak najbliżej bramy cmentarza.
Informacje o aukcji nisz urnowych w kolumbariach

Gmina Miejska Kraków ogłasza przetarg ustny-aukcję na nabycie nisz urnowych i oddanie do użytkowania osobom fizycznym.

Organizacja i godziny otwarcia we Wszystkich Świętych

Zbliża Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Zapraszamy do zapoznania się z godzinami otwarcia nekropolii w Podgórkach Tynieckich.

Wzory nagrobków urnowych w naszej ofercie

W trosce o estetyczny wygląd Cmentarza w Podgórkach Tynieckich rekomendujemy trzy wzory nagrobków urnowych  w kwaterach 1A i 1B.

Nowy Cmentarz Komunalny w Krakowie

W krakowskich Podgórkach Tynieckich powstała całkiem nowa nekropolia. Inwestycja ta jest ciekawa z co najmniej kilku powodów.

Rezerwacja nowych miejsc pochówków

Cmentarz w Podgórkach Tynieckich jest nową nekropolią na mapie Krakowa, a tym samym oferuje nowe miejsca i rodzaje pochówków.

Aukcje na nabycie nisz urnowych w kolumbariach

Gmina Miejska Kraków ogłasza przetarg ustny-aukcję na nabycie nisz urnowych i oddanie do użytkowania osobom fizycznym.