USŁUGI

USŁUGI

Kremacja zwłok

Krematorium KLEPSYDRA w Krakowie wyposażone jest w nowoczesną technologię pieców kremacyjnych, a proces kremacji jest w pełni zautomatyzowany. Dodatkowo piece kremacyjne spełniają najwyższe standardy w zakresie jakości, bezpieczeństwa pracy i parametrów ekologicznych wg. norm UE.

Spopielenia odbywają się w 2 piecach kremacyjnych, a wszystkie parametry procesu są monitorowane i rejestrowane przez komputer. System zapisuje wszystkie wykonane kremacje, a każdej osobie zmarłej nadaje się indywidualny numer kremacji. Jako nieliczni stosujemy elektroniczny system ewidencjonowania kremacji. Po dokonanym procesie spopielenia prochy osoby zmarłej zostają złożone do urny wraz z trwałym indywidualnym identyfikatorem prochów, potwierdzonym protokołem z wykonania spopielenia i certyfikatem kremacji.

Warto wiedzieć o tym, że w myśl obowiązujących przepisów rodzina ma prawo osobiście odebrać urnę z prochami bezpośrednio z krematorium lub zakładu pogrzebowego, przetransportować ją do domu i przechować prochy do chwili pogrzebu. Pod warunkiem oczywiście, że w dniu pogrzebu bliscy przewiozą urnę do kościoła lub bezpośrednio na cmentarz.

W Polsce zmarłych chowa się w obrębie cmentarzy, a więc na terenie przeznaczonym wyłącznie do tego celu. Urnę można pochować w grobie ziemnym lub murowanym ewentualnie w kolumbarium z niszą. Aktualne prawo zabrania chowania zmarłych poza terenem cmentarza, rozsypywanie prochów w dowolnym miejscu i przechowywanie urn w domu.

Pożegnanie z czuwaniem

Krematorium KLEPSYDRA w Krakowie wyposażone jest m. in. w Salę pożegnań w której Rodziny mogą pożegnać bliską osobę przed kremacją. Uroczystość pożegnania może odbyć się z udziałem Księdza lub Mistrza Ceremonii, my zapewniamy ze swojej strony oprawę muzyczną wraz z nagłośnieniem. Kaplica wyposażona jest w przeszkloną panoramę z automatyczną roletą, z widokiem na pomieszczenie wprowadzania trumien do pieca kremacyjnego. To jedyne rozwiązanie w Polsce, pozwala ono Rodzinom zmarłego na czuwanie i obserwację rozpoczęcia procesu kremacji w jednym pomieszczeniu. 

Balsamacja zwłok

Balsamacja zapobiega nieodwracalnym procesom zachodzącym w ludzkim ciele, po śmierci. To czas dany na godne pożegnanie się z bliskimi.

Zabieg balsamacji może wykonywać wyłącznie osoba posiadająca specjalne uprawnienia. Balsamacja pozwala wstrzymać do kilku dni naturalną, pośmiertną dekompozycję ciała. Eliminuje nieprzyjemne zapachy i zatrzymuje na pewien czas inne wizualne przeszkody, dzięki czemu ciało zachowuje swój naturalny wygląd. Z doświadczenia wiemy, że jest to ważne dla bliskich, którzy czuwają przy zmarłym w domu pogrzebowym.

Bez zabiegu balasamacji oraz rekonstrukcji pośmiertnej niektóre zwłoki po wypadkach lub ciężkich chorobach nie są pokazywane rodzinom. Dzięki balsamacji i rekonstrukcji jest to możliwe. Zabieg przeprowadzamy z całym szacunkiem należnym osobie zmarłej. Zabieg balsamacji nie przeszkadza w późniejszej kremacji zwłok. Balsamacja ciała jest to zabieg polegający na zahamowaniu rozkładu ciała zmarłego. Dzięki temu procesowi, możliwe jest wystawienie zwłok na widok publiczny w temperaturze pokojowej (w otwartej trumnie) oraz ich transportowanie na dalekie odległości, a także pozwala na długie przechowywanie osoby zmarłej w chłodni. 

Balsamacja likwiduje wszelkie objawy choroby na którą cierpiał zmarły oraz koryguje oznaki śmierci (tj. plamy opadowe, sine uszy, paznokcie). Ciało po zabiegu balsamacji nie wydziela przykrych zapachów i zachowuje naturalny wygląd, co jest szczególnie ważne dla rodziny, która żegna bliską osobę.

Przechowywanie zwłok

Obiekt Krematorium KLEPSYDRA położony w Krakowie przy ul. Wielogórskiej 16 jest otwarty całą dobę, 7 dni w tygodniu! Na wyposażeniu posiadamy dużą chłodnię wyposażoną w specjalne regały do przechowania osób zmarłych w godnych warunkach. Całodobowe zaplecze umożliwia firmom pogrzebowym, przechowanie osób zmarłych m.in. przed kremacją.

Świadczymy m.in. usługi przygotowania osób zmarłych do pochówków tj. mycie, ubieranie, zabezpieczenie, kosmetyka pośmiertna oraz zabiegi balsamacji zwłok.

Dodatkowo kierowcy oczekujący na odbiór urny mają do dyspozycji w pełni wyposażone zaplecze socjalne z telewizją, dostępem do Internetu etc. Ponadto gwarantujemy dogodne i szybkie terminy kremacji, wysoki poziom usług, profesjonalną obsługę oraz minimum formalności.

Transmisja onilne

Obecna sytuacja stawia przed nami nowe wyzwania. Wiele osób, które w tym czasie musi zmierzyć się z ostatnim pożegnaniem bliskiej osoby, nie wie jak wybrać osoby, które będą mogły uczestniczyć w uroczystości pogrzebowej. Wiele osób jest objętych kwarantanną, część nie może wrócić do domu z zagranicy. Szukaliśmy rozwiązania, które przynajmniej w pewnym stopniu pomoże takim osobom. Specjalnie w tym celu w systemie eKlepsydra wprowadziliśmy indywidualną transmisję online, która pozwala z dowolnego miejsca na świecie oglądać uroczystość ostatniego pożegnania. Wystarczy kliknąć w link umieszczony w powiadomieniu otrzymanym z eKlepsydry, aby móc choć wirtualnie uczestniczyć w ceremonii. Link do relacji jest udostępniany w powiadomieniu pogrzebowym w aplikacji eKlepsydra, więc unikamy możliwości uczestnictwa w relacji osób niepożądanych.

Odcisk pamięci

Pomagamy utrwalić pamięć bliskich zmarłych. Zatrzymaj ślad bliskiej osoby na zawsze, utrwal go w wyjątkowej biżuterii nasyconej emocjami: miłością, czułością, oddaniem. Na specjalne zamówienie możemy zlecić wykonanie absolutnie unikatowej biżuterii ozdobionej liniami papilarnymi osoby, która odeszła. Biżuteria wykonywana jest ręcznie przez znakomitych jubilerów w srebrze lub złocie (białym, żółtym). W ofercie dostępnych jest wiele wzorów wisiorków, spinek do mankietów, obrączek, pierścionków, koralików typu charms. Biżuteria ozdobiona liniami papilarnymi tych, których kochamy staje się unikatową pamiątką nie tylko materialną, ale przede wszystkim metafizyczną. Dzięki biżuterii z autentycznym odciskiem palca (autentyczność poświadczona certyfikatem) Ci, którzy odeszli pozostają z nami na zawsze, są zawsze blisko.