AKTUALNOŚCI - KREMATORIUM

AKTUALNOŚCI - KREMATORIUM

Wybierz wyjątkową urnę na prochy

Zainteresowanie kremacją systematycznie rośnie. Kremacje stanowią już około 40 procent wszystkich pochówków w Polsce. Z pochówkiem kremacyjnym wiąże się wybór urny, w której zostaną złożone prochy

Czy kremacja jest przyjazna dla środowiska?
W ostatnim czasie wiele uwagi poświęca się tematowi ekologii w branży pogrzebowej. Żyjąc w zgodzie z naturą, coraz więcej osób chce być pochowanym w sposób jak najmniej ingerujący w środowisko naturalne.
Z każdym miesiącem rośnie liczba kremacji
W czasie kolejnej fali pandemii Krematorium KLEPSYDRA w Podgórkach Tynieckich odnotowuje wzrost liczby kremacji, głównie z uwagi na możliwość bezpiecznego przechowania urny.
Nasze kremacje posiadają certyfikat ISO 14001:2015

W Krematorium KLEPSYDRA w Podgórkach Tynieckich zlokalizowanym przy ul. Wielogórskiej 16 w Krakowie wdrożyliśmy po raz kolejny system zarządzania środowiskowego ISO 14001-2015.

Klepsydra w wersji papierowej i elektronicznej

Przekazanie informacji o śmierci bliskiej osoby jest bolesnym zadaniem, zwłaszcza gdy informację o stracie oraz szczegółach pogrzebu trzeba wielokrotnie powtórzyć.

Biżuteria, która pomaga pamiętać o tych, którzy odeszli
Na specjalne zamówienie możemy zlecić wykonanie absolutnie unikatowej biżuterii ozdobionej liniami papilarnymi osoby, która odeszła. Biżuteria wykonywana jest ręcznie.
Trwają prace nad nowelizacją ustawy pogrzebowej
W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwają prace nad nowymi przepisami dotyczącymi cmentarzy i chowania zmarłych. W zapisach są również kwestie związane z ochroną środowiska.
Zobacz jak wygląda nasze krematorium

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym obiekcie. Udostępniamy wgląd również do miejsc, do których zwykle Rodziny nie mają dostępu.

Obiekt krematorium czynny całą dobę

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współpracujących z nami zakładów pogrzebowych, uruchomiliśmy całodobową chłodnię.

Usługa balsamacji zwłok z certyfikatem
Prosektorzy pracujący w Krematorium KLEPSYDRA posiadają stosowne kwalifikacje i uprawnienia poparte certyfikatami.
Pierwsze krematorium w województwie małopolskim

Choć zainteresowanie kremacją w Polsce systematycznie rośnie, do marca 2016 roku w Krakowie nie działało miejsce, które oferowałoby takie usługi.