Trwają prace nad nowelizacją ustawy pogrzebowej

wróć Trwają prace nad nowelizacją ustawy pogrzebowej

Nowelizacja ustawy pogrzebowej w 2022 roku

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwają prace nad nowymi przepisami dotyczącymi cmentarzy i chowania zmarłych. W proponowanych zapisach pojawiają się również kwestie związane z ochroną środowiska. Planowany termin wejścia w życie to druga połowa 2022 roku. Już teraz Krematorium KLEPSYDRA aktywnie uczestniczy w konsultacjach nowych przepisów i jest przygotowane do ich spełnienia.

Firma KLEPSYDRA przekazała swoje uwagi do projektu ustawy i czekamy na ich uwzględnienie.

Ekologiczna forma pochówku

Nowelizacja prawa pogrzebowego - Klepsydra Kraków

Nasz nowoczesny obiekt wyposażony jest w najnowocześniejszą technologię pieców kremacyjnych spełniające rygorystyczne normy Unii Europejskiej. Spopielenia odbywają się w dwóch piecach kremacyjnych hiszpańskiej firmy Kalfrisa model DUVAL-2, gdzie proces kremacji jest w pełni zautomatyzowany. Ciało spopielane jest w trumnie ekologicznej. Jako nieliczni stosujemy elektroniczny system ewidencjonowania kremacji oraz trwałe identyfikatory prochów z indywidualnym numerem, potwierdzone protokołem z wykonania spopielenia i certyfikatem kremacji. Po dokonanym procesie spopielenia prochy osoby zmarłej są składane do urny wraz z trwałym indywidualnym identyfikatorem prochów.

 

Gwarantujemy godne pożegnanie bliskiej osoby z możliwością podglądu rozpoczęcia procesu kremacji z sali pożegnań oraz odbiór urny z prochami po ok. 2 godzinach. Zgłoszenia kremacji przyjmujemy całą dobę, 7 dni w tygodniu.

 

Na wszelkie pytania dotyczące kremacji chętnie odpowiedzą pracownicy biura krematorium. Zapraszamy również do kontaktu z naszą infolinią: 12 352 44 44