KOLUMBARIA NA URNY

wróć KOLUMBARIA NA URNY

Kolumbarium to ściana pamięci, która pełni funkcję grobowca. Składa się z nisz, w których umieszcza się urny. Cmentarz Komunalny w Podgórkach Tynieckich w Krakowie dysponuje obecnie kolumbariami z 510 niszami urnowymi. W każdej niszy mogą być złożone dwie urny. Finalnie na terenie nekropolii, po zakończeniu inwestycji po roku 2024 dostępne będą 2022 kolumbaryjne nisze urnowe.


Najbardziej reprezentacyjne (centralne) kolumbarium A mieści 222 nisze. Swoje miejsce spoczynku znajdą tu wybitne osobistości ze świata kultury i nauki, a także osoby zasłużone dla Miasta Krakowa i regionu.


Pozostałe kolumbaria B, C, D, E zlokalizowane wzdłuż linii ogrodzenia po prawej stronie granicy nekropolii.


Wszystkie kolumbaria charakteryzują się ujednoliconą estetyką - dla wszystkich nisz urnowych obowiązuje jednolita forma i typografia tablic epitafijnych wykonanych z granitu Kuru Grey. Do tablic mogą być przymocowane również takie akcesoria jak: lampion, wazon czy ramka na zdjęcie. Wszystkie te elementy, podobnie jak napisy, są wykonane w kolorze srebrnym ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Na tablicy epitafijnej zamieszczane są takie informacje jak: imię i nazwisko osoby zmarłej, data urodzenia oraz data śmierci, symbol religijny lub napis „śp.”, tytuł naukowy, honorowy bądź stopień resortowy. Jakiekolwiek inne elementy nie mogą być montowane.


Pracownicy Kancelarii Cmentarza służą pomocą w wyborze poszczególnych elementów oraz dopełnieniu wszelkich formalności. Na terenie nekropolii można również zakupić sztuczne kwiaty dopasowane rozmiarem do wazonów montowanych na tablicach epitafijnych.


Decydując się na zakup miejsca w kolumbarium, należy pamiętać, że cena zakupu obejmuje opłacenie niszy wraz z zamykającą ją tablicą epitafijną na okres 30 lat. Usługi montażu płyty oraz wykonania napisów i przymocowania akcesoriów są usługami płatnymi dodatkowo, podobnie jak usługi związane z ceremonią pogrzebową.


Miejsce w niszach urnowych kolumbarium można zarezerwować za życia. Rezerwacja odbywa się w trybie licytacji ogłaszanej na stronie Cmentarza. Poza tą procedurą nabywane są groby murowane urnowe i tradycyjne. Groby ziemne są przydzielane tylko do pogrzebów.