Klepsydra w wersji papierowej i elektronicznej

wróć Klepsydra w wersji papierowej i elektronicznej

Przekazanie informacji o śmierci bliskiej nam osoby jest bolesnym zadaniem, zwłaszcza gdy grono zainteresowanych osób jest liczne i informację o stracie oraz szczegółach pogrzebu trzeba wielokrotnie powtórzyć. Zachęcamy do skorzystania z nowoczesnej formy powiadomienia o pogrzebie - elektronicznej eKlepsydry.

Jak powiadomić rodzinę i bliskich o śmierci i szczegółach pogrzebu?

Klepsydra papierowa - Klepsydra Kraków

Zwyczajowo najbliższą rodzinę i przyjaciół powiadamia się telefonicznie. Tradycją jest również wywieszenie papierowej klepsydry w miejscach związanych z życiem zmarłej osoby (klatka budynku, w którym mieszkała, parafia, miejsce pracy), a także w miejscach przeznaczonych na takie powiadomienia (tablica przykościelna lub przycmentarna).


Można również zamieścić nekrolog w wydaniach gazet codziennych – regionalnych lub ogólnopolskich.

eKlepsydra, czyli elektroniczne powiadomienie pogrzebowe

Współcześnie coraz większą popularnością cieszą się również elektroniczne powiadomienia pogrzebowe, takie jak eKlepsydra, które rozsyłane są w formie powiadomienia SMS lub e-mail z linkiem do najważniejszych informacji na temat czasu i miejsca ceremonii pogrzebowej. W odróżnieniu od tradycyjnej papierowej klepsydry elektroniczne powiadomienie zawiera również interaktywną nawigację do miejsc związanych z pogrzebem, możliwość zamówienia kwiatów (zostaną dostarczone na miejsce ceremonii zgodnie ze wskazówkami zamawiającego), złożenia kondolencji i podzielenia się wspomnieniami, a także obejrzenia transmisji online z ceremonii.


Pracownicy Krematorium oraz Cmentarza w Podgórkach Tynieckich chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zarówno klepsydr papierowych, jak i elektronicznych.

Zapraszamy do kontaktu również z naszą infolinią: 12 352 44 44